Keratin Bakımı - CO PROFESSIONAL Keratin Bakım Ürünleri
Keratin Bakımı

Keratin Bakımı

Saçlarımızın ana maddesi, aşınmaya, kopmaya dayanıklı keratin adı verilen bir proteindir. Saça uygulanan boyama, fön çekme, düzleştirme, maşalama gibi işlemlerden sonra zaman içinde saçımızın temel keratin dokusunda korteks’de ve saçı koruyan dış kapaklarda kutikil’de bir takım fiziksel ve kimyasal aşınmalar oluşmaktadır. Bunun sonrasında, saç nemini tutamaz hale gelmektedir, kurumaktadır, esnekliğini kayıp etmektedir ve şekil almakta zorlanmaktadır. Saçımızın sürekli olarak kabaran, elektriklenen bir hale gelmesi, fön olmadan şekil almaz duruma gelmesi ve hatta basit kırılması saçın temel zincirsi yapısında ve keratin dokusundaki yıpranmadan sebeptir. Saç kalitemiz ve parlaklığımız saçımızdaki keratin ,nem yeterliliği düzeyi ile doğru orantılıdır.
Yıpranmış, parlaklığını yitirmiş saçlarda keratin bakımı saça geçici bir süre için’de olsa bir yapılanma ve parlaklık getirmektedir.

Bu tip bakımların profesyonel bir şekilde uygulanmasının büyük önemi vardır. Ancak keratin bakımı, özellikle boya gibi kimyasal işlemlerle fazla yıpranmış, kırılgan yapıya sahip saçlarda yüksek ısı ile sabitlenerek uygulanması saçın kopması ve kırılması gibi olumsuz etkiler de yaratabilmektedir.

KERATİN BAKIMI AVANTAJLARI:
  • Saçın dış kapaklarını yapıştırıp sabitlediği için saçın ışığı daha iyi yansıtması ile daha parlak görünmesini sağlamaktadır.
  • Elektriklenen, kabaran, kolay şekil almayan saçlarda düzleştirici bir ekti göstermektedir.
  • Uygulama sonrası saçlar parlak ve yumuşak olmaktadır.
  • Ev tipi şampuan bakım kremi şeklindeki keratin bakımı günlük bir etki sağlarken, kuaför salonlarında ısı ile uygulanan keratin bakımı 3-4 aylık kalıcı etki gösterebilmektedir.
  • Her gün fön çekmek zorunda olan kişileri bu zahmetten kurtarmaktadır.
KERATİN BAKIMI DEZAVANTAJLARI:
  • Saçta aynı parlak ve düz görüntü için, uygulamanın yenilenmesine ihtiyaç vardır. Ancak yenilemenin sık tekrarlanması durumunda saçta hasarlanma riski yüksektir.
  • Keratin bakımı kıvırcık saçları düzleştirme işlemi değildir.
  • Saçta geçici olarak parlaklık sağlayan bu işlem, özellikle açık renkleri tercih eden ve sık boya yaptıran kişilerde aşırı kuruma etkisi yaratabilmektedir.
  • Ürünlerin büyük bir kısmında “formaldehid” adı verilen keskin kokusu bulunmayan, alerjik ve kanserojen etkisiyle bilinen güçlü bir kimyasal bulunur. Bu kimyasalın uzun süreyle solunması sağlıklı değildir. Bu nedenle profesyonel bir kuaförde iyi havalandırılmış ortamlarda uygulanması önemlidir.

Tüm bu yan etkiler olmasına rağmen verdiği başarılı ve başarılı sonuçlar itibariyle bugün Hollywood yıldızlarının bile tercih ettiği bir yöntemdir. Fakat geçtiğimiz yıl  Jennifer Aniston’ın  saçlarını keratin bakımı yapması sonrasında kestirmek zorunda kaldığını, bu işlemin her zaman başarılı sonuçlar vermediğini de hatırlatmak gerekmektedir.

Keratin Bakımı

İletişim İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate

Anahtar Kelimeyi Girin