Keratin Bakımı Nasıl Yapılmalı? - CO PROFESSIONAL Keratin Bakım Ürünleri

Keratin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Keratin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Keratin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Keratin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bilindiği üzere keratin proteinleri saça kaynak uygulayarak saçınızda var olan çukur ve kırık yerlerini rahatlıkla tamir edebilmektedir.

Fakat bu güzel bakımı etkisiz hale getiren saçlarda daha önceden yapılmış olan rastgele bir saç bakım yağı olmasıdır. Örneğin saçınızda bir hafta önceden daha yakın bir vakitte herhangi bir Argan yağı,  Zeytinyağı veya Hindistan Cevizi yağı gibi saçın içine yerleşen ve uzunca vakit saçı nemli tutan bu tür saç bakım yağları saçınızda var oldukça keratin proteinleri yüklemesi yapılırken asla saçınızda istenilen sonucu alamazsınız. Mutlaka saçlarımızı bahsi geçen yağlardan arındırmanız gerekmektedir.

Nasıl mı ? Önce saçlarınızı bolca sıcak su ve 8,9 PH keratin hazırlık şampuanı ile iyice yıkayın ve durulayın. İşlemi 3 veya 4 kere tekrarlayın. Özellikle’de bolca şampuanladığınız’da  saçınıza yedirin ve mutlaka 2 – 3 dakika bekletin sonra bir daha iyice durulayın. Durulama esnasında tekrar sıcak su kullanın, havluyla saçınızı güzelce ovuşturarak iyice kurutun. Saçınızın daha güzel kuruması ve saç pullarının tamamen açılması için saçınızı önce ılık fön sonra da ısısını artırarak sıcak fön yaparak kurutma makinesiyle iyice kurutun.

Bu esnada saçımızın düz olması keratinlerin yüklenmesini kolaylaştırıp, ekstra verim alınmasını sağlayacaktır. Ayrıca saça keratinleri yüklendikten sonra saçınızı ıslak iken üzerine asla yatmayın, sarmayın, toplamayın ve bağlamayın. Saç tellerinin birbirine yapışmasının önüne geçmiş olursunuz.  Eğer yapışırsa saçlarınızı tararken saçınız kopabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, asla saçınızı tararken zorlamayın ve öylece bırakın. Tekrar yıkayın, tekrar Maske ve Krem sürün yoksa saçınızın kayba uğraması kaçınılmaz olur

İletişim İçin Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate

Anahtar Kelimeyi Girin